Зараз в ефірі:

Суботня школа у Стамбулі як об'єднавчий центр для українців

28.01.2023
Суботня школа у Стамбулі як об'єднавчий центр для українців

Про навчання українських дітей у Туреччині та перший підручник із вивчення солов'їної для турецькомовних студентів на Армія FM розповіли вчителі суботньої школи у Стамбулі Олена Зілон, Ірина Кушнір, Наталя Крюковська та Тетяна Фецан. Остання також є головою Товариства взаємодопомоги українцям у Туреччині.

Як розповіла Тетяна Фецан, школа бере початок у 2016 році, і спершу на базі Генерального консульства України у Стамбулі навчалося всього 5 дітей. Згодом до підтримки ініціативи долучилися й турецькі державні організації.

— Зараз ми співпрацюємо з центром народної освіти. Щосуботи відбуваються заняття з турецької мови для дорослих та дітей, із вивчення культури та мистецтва. Якщо до повномасштабної війни у нас було 25 дітей, то нині 80, — поділилася Тетяна.

За словами Ірини Кушнір, вона завжди хотіла приїхати у Стамбул і мріяла працювати викладачем україністики в тамтешньому університеті.

— З 2017 року в Стамбульському університеті працює відділення україністики на кафедрі слов'янських мов. Цьогоріч вже відбувся перший випуск. Наші студенти  — палкі шанувальники України. Вони рушійна сила і ми відчуваємо від них неймовірну підтримку, — наголосила Ірина.

Тетяна Фецан зазначила, що виникла нагальна потреба створити підручник із вивчення української, який би враховував специфіку саме турецької мови. Робота тривала близько року за підтримки Генконсульства України у Стамбулі та фінансової допомоги Тернопільської державної військової адміністрації, з якою Українське товариство взаємодопомоги співпрацює вже 4 роки.

Олена Зілон, яка живе у Стамбулі вже 13 років і має тут родину, навчає дітей у суботній школі української мови та творчості.

— Моє серце в Україні. Син мій знає дві мови. І тут багато змішаних сімей, де діти говорять українською та турецькою, і необхідно, щоб вони активно використовували українську. Щоб не зникала мамина мова, діти повинні постійно нею розмовляти, знати наші традиції. Діти тут об’єднуються, знаходять друзів, це допомагає їм легше адаптуватися, — зауважила Олена Зілон.

Наталя Крюковська приїхала у Туреччину на початку повномасштабної війни з дітьми та онуком. За освітою жінка — логопед-дефектолог, тож допомагає дітям у суботній школі ставити вимову. Також навчає аплікації та малюванню.

— Хочу, щоб в іншій країні, з іншими традиціями, правилами, наші дітки не залишилися без допомоги. Діти у школі створюють малюнки, роблять мотанки, янголятка, які ми передаємо нашим військовим, — поділилася Наталя.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток